Pozbywanie się rozstępów

Rozstępy to bardzo częsta przypadłość, dotykająca wiele kobiet. Zwykle pojawiają się po ciąży, a także w sytuacjach, gdy waga ulega drastycznej zmianie i oszpecają ciało, niekiedy wpędzając w kompleksy. Nie należy jednak poddawać się bez walki, tylko wypróbować wszelkie dostępne środki, pomagające w zwalczaniu tych przykrych zmian skórnych. W przypadku, gdy rozstępy są niewielkie, można postawić na własnoręcznie przygotowaną mieszankę z oliwy z oliwek oraz miąższu aloesu. To wspomoże odpowiednie nawilżenie skóry.

Pomoże również opalanie oraz gorące kąpiele, po których należy intensywnie masować miejsca występowania blizn. Do poprawienia kondycji skóry przyczyni się stosowanie odpowiednich kosmetyków, w tym masła kakaowego, oleju rycynowego oraz olejku jojoba. Można się zdecydować także na profesjonalne zabiegi kosmetyczne – dermabrazję, mezoterapię czy głęboki peeling. Warto zaznaczyć, że rozstępom zdecydowanie łatwiej zapobiec niż usunąć je, gdy już powstaną. Świetną metodą na ich uniknięcie będzie przygotowanie sobie odpowiedniej diety, bogatej w witaminy A, E oraz B5, działające odżywczo i pobudzająco na skórę.