Pachnąca kąpiel z dodatkiem domowych kryształków

Marzysz o chwili relaksu i odprężenia po ciężkim dniu pracy? Nic tak nie wprawi Cię w błogi nastrój jak długa, gorąca kąpiel z dodatkami. Będzie jeszcze bardziej przyjemna jeśli dodasz do niej wcześniej przygotowane, własnoręcznie wykonane kryształki do kąpieli. Kryształki do kąpieli możesz wykonać sama w bardzo prosty sposób, w kilku wariantach kolorystycznych i zapachowych.

Przygotuj pojemniki, gruboziarnistą sól, glicerynę, barwniki spożywcze w różnych kolorach oraz ulubione olejki zapachowe. Do każdego z pojemników wsyp kilka łyżek soli. W innych pojemnikach przygotuj kompozycję – odmierz sześć kropel gliceryny, wymieszają je z kilkoma kroplami barwnika oraz olejku zapachowego.

Tak przygotowanym roztworem zalej sól i dokładnie mieszaj. Sól powinna wchłonąć roztwór uzyskując jego kolor i zapach. Kryształki kąpielowe gotowe.

Możesz je pozostawić w łazience i dodawać około trzech łyżek do każdej kąpieli. Zapachowe kryształki kąpielowe to idealny pomysł na prezent dla przyjaciółki, czy mamy. Ten domowy kosmetyk z pewnością zachwyci każdą miłośniczkę urody!.