W sklepie powinna być ochrona

Im większą powierzchnię ma jakiś sklep, tym trudniej ekspedientkom jest upilnować, co dzieje się między półkami. To z kolei oznacza, że w takim sklepie bardzo łatwo jest się dopuścić kradzieży i nawet nikt nie musi się zorientować. Dlatego też, chcąc uniknąć tego typu sytuacji, a posiadając taki sklep, jak najszybciej powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę. Taką, której pracownicy będą mieli wszystko na oku i w razie potrzeby od razu będą reagowali. Dzięki temu nie tylko zmniejszymy liczbę kradzieży, ale także pokażemy, że nie tolerujemy takich sytuacji.

To się opłaca

Sam widok ochroniarza, który będzie się przechadzał po naszym sklepie, może sprawić, że potencjalni złodzieje zrezygnują ze swoich zamiarów i wyjdą z naszego sklepu niczego nie kradnąc. A nawet jeśli to nie zadziała, to będzie istniała spora szansa na to, że ochroniarz wychwyci co się dzieje, a więc zdąży zareagować zanim poniesiemy jakieś straty. Dodatkowo warto przy kasach zamontować specjalne bramki, które będą wychwytywały próbę kradzieży. Wówczas ochrona będzie musiała sprawdzić co taka osoba wynosi i w odpowiedni sposób zareagować, co również uchroni nas przed poniesieniem strat finansowych.

Poza tym warto się zastanowić czy ochrona ma być fizycznie w sklepie tylko w ciągu dnia, a w nocy będziemy ustawiać alarm, czy może chcemy, aby ktoś był na terenie sklepu przez całą dobę i robił obchód o określonych godzinach? To wszystko jest oczywiście do ustalenia, jednak pamiętajmy, że nie wszystkie firmy ochroniarskie oferują tak szeroki zakres usług.

Co jeśli jest mały sklep?

Im większy jest jakiś sklep, tym bardziej zrozumiałe jest dla nas to, że znajduje się w nim ochrona i nie dziwi nas ochroniarz przechadzający się pomiędzy półkami. A prawda jest taka, że może tam być również ochroniarz o którym nie wiemy, taki który chodzi po sklepie ubrany normalnie tak jak wszyscy inni klienci i który sprawia wrażenie, że przyszedł na zakupy. A jednocześnie ukradkiem przygląda się innym klientom i sprawdza, czy nie próbują oni czegoś ukraść. Ale w małych sklepach, zwłaszcza takich osiedlowych raczej nie spodziewamy się ochrony. Nie mniej zazwyczaj jest tam zamontowany przynajmniej alarm. Nie tylko ten uruchamiany po zakończeniu pracy, ale także taki, który należy włączyć, gdy dzieje się coś złego i potrzebna jest pomoc. Zobaczmy jak powinna wyglądać ochrona naszego sklepu, z czego konkretnie możemy tutaj skorzystać. Im lepiej ją dopasujemy do naszych potrzeb, tym większa będzie szansa, że uda nam się uniknąć kradzieży.