Jak sobie radzić z trądzikiem?

Wiele osób, przede wszystkim w okresie dojrzewania, zmaga się z trądzikiem. Przypadłość ta zazwyczaj przechodzi wraz z wiekiem, ale bywa i tak, że dokucza przez długi czas, już po osiągnięciu dorosłości.

Wtedy trzeba bezzwłocznie skontaktować się z dermatologiem, by ustalił przyczynę takiego stanu rzeczy oraz przepisał odpowiednie lekarstwa na wypryski (może to być na przykład choroba skórna, spowodowana nadmiernym używaniem środków do makijażu). Naturalnie, warto też znać sposoby, w jakie samemu można dbać o cerę, nękaną podobnymi dolegliwościami.

Skórę powinno się regularnie oczyszczać, używając odpowiedniego tonika oraz żelu do mycia twarzy. Przydadzą się kosmetyki, które w delikatny sposób będą złuszczać naskórek, choć należy jednocześnie pamiętać o używaniu lekkiego kremu nawilżającego, by przesadnie nie wysuszyć cery.

Idealna na każdą figurę klasyczna suknia bez rękawów z gorsetem

Trzeba również stosować preparaty, zawierające przeciwutleniacze, chroniące przed powstawaniem podrażniających lipidów w łoju. Można także zawierzyć ziołom.

Na zmiany skórne często poleca się picie herbatki z bratka, wygładzającej skórę i zmniejszającej produkcję łojotoku. Jeśli natomiast po pewnym czasie podejmie się decyzję o odwiedzeniu dermatologa, ten na pewno zaleci zażywanie skutecznych środków o działaniu leczniczym.