Korzystny mikroklimat Ciechocinka

www.wirusopryszczki.pl

Jednym z uzdrowisk, które cieszy się ogromną popularnością jest położony w województwie kujawsko-pomorskim Ciechocinek. To, co sprawia, że Ciechocinek uchodzi za miejscowość uzdrowiskową to źródła wód solankowych. Wody lecznicze znacząco wpływają na poprawę stanu zdrowia.

To powoduje, że przyjeżdżają tutaj osoby z całej Polski z dolegliwościami, takimi jak: reumatyzm, urazy ortopedyczne, choroby narządów ruchu. Panujący w Ciechocinku mikroklimat przyciąga również osoby z chorobami układu oddechowego oraz układu krążenia. Leczenie polega na zażywaniu kąpieli solankowych, jodobromowych oraz siarkowych, a także na irygacjach i inhalacjach.

W tej niewielkiej miejscowości znajduje się ponad dwadzieścia sanatoriów, szpitale oraz kliniki uzdrowiskowe. Ze względu na to, że jest to teren wolny od fabryk i zakładów przemysłowych, powietrze nie jest niczym zanieczyszczone. Za to nie brakuje tu parków, terenów zielonych i miejsc odpowiednich do wypoczynku.

Na uwagę zasługuje Park Zdrojowy, gdzie rosną najrozmaitsze egzotyczne gatunki roślin. Warto również udać się na spacer i zwiedzić tężnie solankowe, które zostały zbudowane w pierwszej połowie XIX wieku, dzięki którym w powietrzu znajduje się dużo jodu oraz bromu.