Polańczyk-Zdrój – walory uzdrowiskowe

Walory przyrodnicze oraz naturalne wody mineralne sprawiają, że niektóre miejscowości określane są mianem kurortów uzdrowiskowych. Nie brakuje tu sanatoriów, szpitali zdrojowych specjalizujących się w leczeniu określonych schorzeń.

Polańczyk-Zdrój to wieś uzdrowiskowa położona w Bieszczadach, w otoczeniu Jeziora Solińskiego. Klimat oraz źródła wód mineralnych wodorowęglanowo-sodowych wykorzystuje się w leczeniu.

Lekarze zalecają nie tylko spacery i picie tutejszych wód, ale również sanatoria oferują kuracje z ich wykorzystaniem. Pobyt w Polańczyku–Zdroju jest wskazany osobom z problemami reumatologicznymi, endokrynologicznymi, układu krążenia oraz układu oddechowego.

Mikroklimat sprzyja obniżeniu ciśnienia oraz łagodzi objawy zapalenia zatok, płuc oraz astmy oskrzelowej. Oprócz walorów leczniczych Polańczyk-Zdój to także niesamowite walory przyrodnicze.

Bieszczadzki krajobraz oraz Jezioro Solińskie pozwalają na wypoczynek w urokliwym otoczeniu. Aktywni fizycznie kuracjusze mogą uprawiać sporty wodne oraz turystykę pieszą.