Uzdrowisko o profilu kardiologicznym

Nałęczów jest uzdrowiskiem, które jako jedyne w Polsce specjalizuje się wyłącznie w profilaktyce kardiologicznej. Znajdujące się tutaj sanatoria, kliniki oraz szpital uzdrowiskowy przyjmują osoby z chorobą wieńcową, nerwicami serca, nadciśnieniem tętniczym oraz innymi schorzeniami układu krążenia. Sprzyja temu mikroklimat Wyżyny Lubelskiej, przyroda oraz źródła wód leczniczych.

Walory uzdrowiskowe powodują obniżenie ciśnienia tętniczego oraz załagodzenie doskwierających dolegliwości. Kuracjusze mają szeroki wybór zabiegów – od hydroterapii, przez inhalacje, masaże oraz zabiegi światłolecznictwa, które znacząco poprawiają pracę serca oraz układu krążenia. Poza tym, warto wiedzieć, że Nałęczów to nie tylko nowocześnie wyposażone uzdrowisko z bogatą bazą zabiegową, ale również jedna z najpiękniejszych miejscowości zdrojowych w Polsce, co z pewnością umila pobyt oraz powrót do zdrowia.

Osoby wypoczywające w sanatoriach mogą popołudniami spacerować wąwozami lessowymi bądź udać się do leżącego w pobliżu urokliwego Kazimierza Dolnego.