Wszystkie dobre rady dla tych, którzy nie wiedzą jak prać i prasować

Owszem każda pani domu ma z pewnością patent na pranie i prasowanie, ale niekoniecznie mają je osoby, które właśnie zamieszkały w swoim pierwszym mieszkaniu. Zazwyczaj stoi tam nowa, piękna pralka, ale to przecież dopiero początek. Co z tego, że mamy odpowiedni sprzęt, skoro nie umiemy go używać. Pralka przecież nie wybierze za nas odpowiedniego zestawu do prania.

Tego, co z czym i jak prać musimy się niestety nauczyć sami. Jest kilka ważnych zasad, które musimy zapamiętać, aby nasze ubrania wyglądały ładnie i żeby służyły nam jak najdłużej. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby nie mieszkać ze sobą kolorów. Niby bzdura, ale jednak bardzo istotna.

Okazuje się, że w ten sposób jesteśmy w stanie uchronić naszą odzież przed zafarbowaniem. Warto trzymać się zasady, że białe rzeczy pierzemy z białymi, zaś kolory zestawiamy ze sobą tak, aby wrzucać do pralki podobne. Niebieskie rzeczy pierzemy z zielonymi, fioletowymi, szarymi. Zaś czerwienie, róże i pomarańcze razem.

Musimy także pamiętać o tym, że w różnych temperaturach pierzemy także różne rodzaje tkanin. Te delikatne zazwyczaj na czterdzieści stopni, a czasem nawet mniej. Ręczniki czy pościel swobodnie możemy uprać w o wiele wyższej temperaturze. Kiedy już upierzemy to, co mamy czeka nas prasowanie.

Niewiele osób lubi tę czynność i uznaje ją za całkowicie pozbawioną sensu. Przecież i tak się pogniecie, myślimy. Warto jednak prasować odzież, bo wygląda ona o wiele lepiej. Zwłaszcza, gdy czeka nas oficjalne spotkanie lub wystąpienie w pracy.