Pranie, prasowanie, dbanie o dom

Wszystko to, co jest związane z porządkowaniem domu, ze sprzątaniem i dbaniem o niego, nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Zanim zabierzemy się za porządki, najczęściej to odwlekamy i zajmujemy się innymi, przyjemniejszymi rzeczami. Niestety w końcu musimy się tym zająć.

Przeraża nas często pranie i prasowanie. Zazwyczaj sterta brudnych ubrań nas przeraża, a sterta ubrań do prasowania przeraża nas jeszcze bardziej. Dlatego chcielibyśmy poznać jakieś patenty, wysłuchać porad doświadczonych pań domu, które radzą sobie z tym znakomicie.

Przede wszystkim nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę. Pierzmy w miarę na bieżąco, wtedy nie będziemy mieli takie sytuacji, ze nie zapanujemy nad ilością brudnej odzieży i zamiast jednej czy dwóch pralek będziemy musieli wstawić cztery pod rząd, spędzimy na tym cały dzień, a do tego nie będziemy mieli, gdzie powiesić czystego już prania. Powinniśmy pamiętać także o segregowaniu ubrań według kolorów.

To jest coś, czego bezwzględnie powinniśmy przestrzegać jeśli chcemy, aby nasze ubrania były zawsze w dobrym stanie, nie farbowały jedne drugich. Ważne jest także pranie w odpowiednich temperaturach, aby ubrań nie rozciągnąć, ani nie skurczyć. Informacje dotyczące tego, w jakiej prać temperaturze znajdziemy zazwyczaj na metkach wszytych w ubrania.

Tam dowiemy się wszystkiego. To zdecydowanie ułatwi nam proces. Prasowania tym bardziej nie zostawiajmy sobie na ostatnią chwilę, bo jeśli zbierze się wielki stos, wówczas trudno nam się będzie z nim poradzić.