Torebka – najważniejszy dodatek

Dla niemal każdej kobiety dobrze dobrana torebka idealnie podkreśla cały styl. Z tego powodu w szafie większości kobiet znajduje się zazwyczaj kilka torebek. Przy wyborze konkretnego modelu warto kierować się pewnymi kryteriami. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, w jakich sytuacjach będziemy nosić torebkę. Można bowiem wyróżnić kilka jej rodzajów. Torebka klasyczna zazwyczaj posiada kształt prostokąta bądź trapezu.

Posiada uchwyty, dzięki którym można ja zawiesić na ramieniu. Najczęściej nie ma żadnych zewnętrznych kieszonek. Cechuje się tradycyjnymi kolorami, jak np. czerń, brąz czy biel. Klasyczna torebka idealnie nadaje się do pracy czy na spotkania biznesowe. Torebka o niewielkich rozmiarach znana jest także pod nazwą kopertówka.

Najczęściej wykonana jest z błyszczącego materiału. Posiada liczne zdobienia w postaci np. cekinów. Kopertówkę wybiera się na specjalne okazje, jak np. bankiety, uroczyste przyjęcia czy bale. Musi być idealnie dopasowana do stroju.