Systemy ochrony zewnętrznej

System ochrony zewnętrznej to zorganizowana sieć czujników, które umieszcza się na zewnątrz budynku, w obrębie posesji. Jest to dosyć łatwe, jednak wiąże się z dość sporymi kosztami. Aby jednak maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo, niejednokrotnie warto się nań zdecydować i zaoszczędzić sobie późniejszych wydatków, związanych z kradzieżą czy skutkami włamania.

http://dzwoniarkiewicz.pl/ Ranking Diamenty Forbesa jest realizowany wspólnie z Forbes

Systemy tego typu montuje się zazwyczaj pod ziemią. Równie dobrym miejscem na zainstalowanie czujników jest też płot oraz ściany budynku. Ich głównym zadaniem jest namierzenie włamywacza na chwilę przed jego podejściem do drzwi lub okna danego obiektu, poddawanego ochronie.

Dzięki temu może w realny sposób uchronić dany budynek przed nieplanowanym wtargnięciem do jego wnętrza. Na systemy ochrony zewnętrznej składają się między innymi systemy ochrony ogrodzeń. Polegają one na wykrywaniu intruzów w obrębie ogrodzeń, otaczających posesję – alarm uruchamia się w momencie, gdy niepowołana osoba naruszy czujkę, znajdującą się w ich obrębie.

Obecnie wykorzystuje się bardzo różne, nowoczesne techniki właśnie przy tego typu systemach – czujkę radarową, przewodową na podczerwień czy sejsmiczną. Aktualnie producenci dysponują tak zaawansowanymi technologiami, że fałszywe alarmy są praktycznie niemożliwe, chociaż urządzenia wykazują dużą czułość na wszelkie naruszenia ze strony potencjalnych intruzów. Dobrze sprawdzają się chociażby sieci alarmów, które opierają się o kabel sensorowy, który instaluje się na ogrodzeniu czy też zakopuje się wzdłuż niego.