System impedancyjny podziemny

Ochrona domu jest zawsze bardzo ważna i powinna znaleźć się na pierwszym miejscu wśród spraw, które trzeba koniecznie załatwić jeszcze przed zamieszkaniem w nowym miejscu. Polecamy także poczytać i zainteresować się jak działają zabezpieczenia ogniochronne. Dzięki dobrze wykonanym systemom, można cieszyć się bezpiecznym, rodzinnym miejscem, do którego nikt niepowołany nie ma dostępu. Warto jednak pamiętać, by poza systemem, chroniącym posiadłość od wewnątrz, pomyśleć również o rozwiązaniu, który będzie „czuwało” nad nią od zewnątrz.

Jednym ze sposobów, jaki można spokojnie wybrać, jest impedancyjny system podziemny. Wspomniany system to system, stworzony z kabli. Nosi on też nazwę systemu pojemnościowego.

Ma on za zadanie wykrywanie nadchodzącej osoby za sprawą analizy impedancji oraz jej pomiaru. Kable, wykorzystywane do budowy systemu zostają umieszczone bardzo płytko pod warstwą podłoża. W odpowiednim funkcjonowaniu nie przeszkadza mu jednak ani warstwa betonu, ani asfaltu.

Przewody, znajdujące się w pojedynczym chronionym sektorze, mają zazwyczaj rozpiętość od 100 do 300 metrów. Całym działaniem systemu (kontrola zmian impedancji i samo zasilanie przewodów) można zarządzać z komputera stacjonarnego, wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie. Dany program umożliwia bowiem identyfikację danego obszaru, w którym przechodził intruz oraz późniejsze zobrazowanie go za pomocą mapy synoptycznej.

System impedancyjny najlepiej nadaje się do obszarów, które muszą zostać odpowiednio utwardzone. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że działanie systemu, a zwłaszcza jego jakość, nie zależy wcale od rodzaju zastosowanego podłoża.