Uzdrowisko u stóp Pienin – Szczawnica

Osobom chcącym wypocząć w górach, ale także zregenerować siły polecamy Szczawnicę, gdzie od prawie 200 lat praktykuje się lecznictwo zdrojowe. Uzdrowisko może się poszczycić aż siedmioma źródłami wód leczniczych, co powoduje, że baza zabiegowa jest szeroko rozwinięta.

Wody mineralne oraz mikroklimat sprzyjają leczeniu dróg oddechowych oraz układu krążenia. Poza tym przyjeżdżają tutaj osoby borykające się z poważnymi chorobami alergicznymi.

Kuracjusze licznie przybywający do Szczawnicy chwalą sobie uzdrowisko nie tylko za czyste powietrze, ale również ciszę, spokój oraz możliwość obcowania z przyrodą. Oprócz zabiegów leczniczych uzdrowisko oferuje także ciekawe atrakcje turystyczne – w okolicy znajduje się Jezioro Czorsztyńskie.

Miłośnicy historii mogą odwiedzić zamki w Niedzicy i Czorsztynie. Z kolei dla osób lubiących spędzać czas aktywnie miejsce to stwarza możliwości do pieszych wędrówek po górach oraz oferuje spływ Dunajcem przez teren Pienińskiego Parku Narodowego.