Zmywaj makijaż – zawsze

www.eilawski.pl

Ile razy wróciłaś zmęczona z imprezy czy przeciągającego się w nieskończoność spotkania służbowego i postanowiłaś, że zmywanie makijażu może poczekać do jutra? Każda z nas ma na swoim koncie takie małe, urodowe grzeszki. Niemal każda kobieta ma w swojej kosmetyczce mleczko czy płyn do demakijażu. Pamiętaj jednak, że nie wystarczy mieć. Trzeba również z niego korzystać. Spanie w makijażu może prowadzić do pojawienia się podrażnień i zaczerwień.

Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają skórę wrażliwą, ze skłonnością do alergii. Takie postępowanie może prowadzić do zaognienia uczuleń lub pojawienia się stanów zapalnych skóry. W dłuższej perspektywie, każda noc spędzona w pełnym makijażu sprzyja szybszemu starzeniu się skóry. Cera staje się przesuszona, a znienawidzone zmarszczki – wyraźniejsze. Czasami wydaje nam się, że odpowiednio zmywamy makijaż, a nasza cera pomimo to pozostawia wiele do życzenia.

W takiej sytuacji należy zastanowić się, czy rzeczywiście zmywasz makijaż regularnie? A może używasz kosmetyków, które nie są odpowiednio dopasowane do twojego rodzaju cery? Używając nieodpowiednich specyfików lub często „zapominając” o demakijażu, możesz wyrządzić sobie więcej szkody, niż założonego pożytku.