Ziołowe płukanki do włosów

Płukanki są prawdziwą bombą witaminową dla włosów. Nie trzeba wcale kupować gotowych produktów drogeryjnych, które często zawierają szkodliwe i sztuczne składniki. Miłośniczki naturalności mogą samodzielnie przygotować ziołowe płukanki, które będą odpowiednie dla poszczególnych rodzajów włosów.

Zioła znajdziemy na niemal każdej łące, a niektórzy hodują je nawet w ogródku. Przed przyrządzeniem mikstury trzeba jednak zapoznać się z właściwościami poszczególnych ziół. Przykładowo blondynki mogą stosować rumianek, który działa na włosy rozjaśniająco.

Dodatkowo wspaniale odżywia jasne włosy i nadaje im ładny połysk. Z kolei osoby skarżące się na przetłuszczające się włosy mogą użyć szałwii. Zioło to działa nie tylko antybakteryjnie, ale także zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu.

Dzięki temu włosy zachowają świeżość na dłużej. Kolejnym ziołem wartym uwagi jest skrzyp polny. Do jego najważniejszych zalet zalicza się zmniejszenie podatności na wypadanie włosów.

Wszystkie te zioła są powszechnie dostępne.