Wielokulturowość w stylu hippie

Wyznawana przez hipisów zasada wolności w dużej mierze związana była z brakiem jakichkolwiek granic. W kwestii ubioru nie dziwiły nawet najbardziej szalone rozwiązania. Dużą popularnością cieszyło się także wykorzystywanie inspiracji, które wywodziły się z innych kultur. Uniwersalnym strojem stały się japońskie kimona, które chętnie wkładali zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Warto pamiętać, że tego typu ubiory często również cechują się malowniczymi zdobieniami, wymalowanymi na plecach. Inną zagraniczną inspiracją były szale rodem z Hiszpanii. Z różnych stron świata pochodziły również rozmaite dodatki i ozdoby. W tym temacie często spotykane było wykorzystywanie różnokolorowych koralików czy surowych, naturalnych rzemieni.

Wiele ozdób przygotowywanych było tez ze sznurków, a mile widziane było niemal wszystko, co lekkie i powiewające. Dużą popularnością cieszyły się też własnoręcznie robione, szydełkowe stroje. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni samodzielnie dziergali długie kamizele i szale. Pojawienie się takiej mody doskonale sprawdzało się w czasach, gdy trudno było dostać odpowiednie, ładnie wyglądające ubrania.