Uczulenie i podrażnienie po zabiegu makijażu permanentnego

www.oce.info.pl

Po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego może na skórze twarzy pojawić się uczulenie i podrażnienie. W zdecydowanej większości takich przypadków jest to zazwyczaj wynik błędu przy przeprowadzaniu takiego zabiegu, który polega na wykorzystaniu nieodpowiednich pigmentów lub narzędzi.

Przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego na skórze klientki powinna zostać przeprowadzona próba alergiczna. Skóra powinna mieć kontakt z pigmentem, który będzie używany podczas zabiegu.

Jeżeli w ciągu 24 godzin na skórze nie pojawi się żadna reakcja alergiczna to znaczy,że bez żadnych przeciwwskazań można przeprowadzić zabieg. Niestety wiele z salonów nie przeprowadza podobnej próby co prowadzi do niepotrzebnych problemów.

Na twarzy kobiety, która jest uczulona na pigment pojawia się zaczerwienienie, pieczenie oraz świąd. Objawy ustępują zazwyczaj po kilku dniach, jednak zdecydowanie utrudniają kobiecie codzienne funkcjonowanie tuż po zabiegu.