Trwała i ostry makijaż

Wszystkie stroje, które były modne w latach osiemdziesiątych, miały jedną wspólną cechę: bez wątpienia rzucały się w oczy. Nie ważne, czy spojrzałeś na młodą dziewczynę z sąsiedztwa, czy na elegancką i pewną siebie bizneswoman – ich strój zawsze przyciągał wzrok. Łatwo się domyślić, że stylizacje fryzur i najmodniejsze makijaże nie mogły ustępować miejsca kolorowym strojom, ale również musiały być wyraziste. Lata osiemdziesiąte kojarzą się przede wszystkim z robieniem trwałej ondulacji.

Wszechobecne były burze loków i ogromne, tapirowane uczesania. W dziedzinie fryzjerstwa nade wszystko ceniono sobie awangardę. Co więcej, chętnie przystrajano też głowy za pomocą różnych, kolorowych elementów. Chętnie wkładano ogromne opaski, a nawet niesamowite, zaskakujące kokardy.

W makijażu, podobnie jak w innych trendach, nie sposób było doszukać się umiaru. Kobiety malowały powieki na jaskrawe kolory, a nad nimi można było zauważyć grube, mocno zarysowane brwi. Powszechnie można było spotkać także ciemne usta. Warto wiedzieć, że w tamtych czasach przedstawicielki płci pięknej raczej nie mogły malować się do pracy.

Dopiero w wolnym czasie miały prawo nakładać na twarz upragnione stylizacje.