Tiry-zmora turystów i tych, którzy przemieszczają się gdzieś daleko

Polskie drogi nie są zbyt dobrej jakości. Niewiele jest u nas autostrad i dróg szybkiego ruchu, po których można mknąć. Nawet największe polskie miasta są ze sobą dość kiepsko skomunikowane.

Przykładem może być choćby droga z Poznania do Wrocławia, która jest fatalna. Do tego na polskich drogach często mamy do czynienia z pojazdami, które są ich prawdziwą zmorą. Chodzi tutaj o tiry.

Niestety nasz kraj znajduje się między krajami bałtyckimi, a Niemcami, między Czechami a Ukrainą, jest ważnym etapem w drodze ze wschodu Europy na zachód i odwrotnie. Tiry, które rozwożą różne towary po całej Europie niestety nie mogą naszego kraju ominąć. Dlatego jest ich na drogach tak wiele.

Turyści i inni polscy kierowcy ich nienawidzą. Każdy z nas przypomina sobie, co najmniej jedną, sytuację, kiedy stał w olbrzymim korku spowodowanym przez tiry. Albo, gdy za nic nie udawało mu się wyprzedzić na drodze bo rząd tirów z obu stron to uniemożliwiał.