Podkład odpowiedni do cery

Perfekcyjnie wykonany makijaż składa się z wielu, kolejno nakładanych na siebie warstw. Dobrze jest zacząć malowanie się od zastosowania bazy, która utrwali efekty wszystkich podejmowanych zabiegów. Następnym krokiem do osiągnięcia wspaniałego wyglądu jest użycie podkładu, który powinien znaleźć się w każdej kobiecej kosmetyczce.

Często błędnie zakładamy, że najważniejszy w doborze podkładu jest jego kolor. Tymczasem wybieranie kosmetyku należy rozpocząć od określenia typu swojej cery. Jeśli masz suchą skórę, sięgnij po podkład, który ją nawilży.

Twoja cera jest wrażliwa? Kosmetyków dla siebie szukaj wśród tych specjalistycznych, bezzapachowych, dostosowanych do tego wymagającego typu skóry. W przypadku cery tłustej lub mieszanej najlepiej sprawdzą się lżejsze, odtłuszczone podkłady. W wielu przypadkach właściwości podkładu silnie związane są z jego konsystencją.

Jeśli zdecydujesz się na podkład w sztyfcie lub w płynie, możesz być niemal pewna, że będzie raczej tłusty, o silnie nawilżających właściwościach. Lżejsze często występują w formie musu. Dopiero gdy wybierzesz odpowiednią dla siebie formę, możesz zacząć zastanawiać się nad doborem koloru.