Naturalny sposób na walkę z cellulitem: peeling z kawy

Naturalny sposób na walkę z cellulitem: peeling z kawy

Peeling kawowy jest szczególnie polecany kobietom borykającym się z cellulitem. Kawa bowiem ma właściwości pobudzające. Dotyczy to również pobudzania ciała do działania: walki z niechcianą skórką pomarańczową.

Ten domowy sposób może w znacznym stopniu zredukować cellulit, a nawet pomóc w jego pozbyciu się. To sposób, na który może pozwolić sobie każdy. Jest ekonomiczny, a przy tym łatwy w przygotowaniu.

Peeling z kawy można w łatwy sposób przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy garść zmielonej kawy, łyżka cukru, szczypta cynamonu, wrzątek i odrobina ulubionego żelu do mycia ciała. Kawę w pierwszej kolejności należy zalać wrzątkiem, dodać do niej pozostałe składniki, a na sam koniec wymieszać z ulubionym żelem.

Tak przygotowany peeling należy nakładać na skórę i wmasowywać go okrężnymi ruchami. Peeling kawowy ujędrnia i wygładza skórę, pozostawiając ją aksamitnie miękką. Jego właściwości i działanie są wręcz identyczne w porównaniu z kosmetykami, które można dostrzec na sklepowych półkach.

Po co więc przepłacać? Bezpieczniej dla skóry jest wybrać sprawdzony od lat sposób i podjąć naturalną walkę z niedoskonałościami ciała.