Na co stosować zieloną kawę?

Zbawienne właściwości zielonej kawy zyskują coraz większą sławę na całym świece. Skuteczność działania tego napoju przy odchudzaniu została już nawet potwierdzona naukowo.

Spożywanie zielonej kawy sprzyja przemianie materii i dodaje energii. Ziarna zielonej kawy charakteryzują się tym, że nie są poddawane procesom palenia, tak jak w przypadku dobrze znanej kawy czarnej, co pozwala zachować im cenne właściwości.

Zawarty w nich kwas chlorogenowy wspomaga redukcję gromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej i oczyszcza go z toksyn. Opóźnia on również powstawanie komórek nowotworowych oraz wzmacnia odporność.

Należy jednak pamiętać, że samo picie zielonej kawy nie wystarczy, by zrzucić zbędne kilogramy. Bardzo ważne są również ćwiczenia i unikanie złych nawyków żywieniowych.

Zielona kawa jest też dostępna pod postacią kapsułek, dlatego jeśli ktoś nie przepada za jej smakiem, może spokojnie zażywać ją w formie tabletek. Ze względu na zawartą w ziarnach kawowca kofeinę, zielonej kawy nie powinny stosować w swojej diecie kobiety w ciąży.