Minimalizm w kuchni, trudne czy łatwe zadanie- oto jest pytanie

karlik.pl: polski producent gniazd elektrycznych i włączników

Trudne wydaje się utrzymanie minimalistycznego stylu w kuchni, ze względu na fakt dużej ilości przedmiotów, jakże przecież potrzebnych w normalnym funkcjonowaniu, które są w tym miejscu przechowywane i nam niezbędne. Wbrew pozorom to właśnie w kuchni utrzymanie minimalizmu jest nie takie znów trudne.

Minimalizm to prostota, która w przypadku mebli kuchennych odzwierciedlona jest w postaci kształtu szafek, będących najczęściej zabudową panelową lub też wnękową, stanowiących jedną całość pomimo, iż składających się z mniejszych elementów. Wykorzystanie prowadnic, szuflad, przesuwnych wkładów pozwala na maksymalne wykorzystanie posiadanego miejsca przy jednoczesnym ograniczeniu elementów pozostawionych na zewnątrz.

Najważniejszym jest jednak materiał, z jakiego zbudowany zostaje system kuchennych mebli. Kolorystyka jest rzeczą gustu i pozwala na albo stonowany jej wygląd albo na osiągnięcie kontrastu kolorystycznego w tej części mieszkania.