Kolorystyka ścian, czyli pierwszy aspekt minimalizmu

Jednym z pierwszych aspektów, jednocześnie ważnym elementem, wnętrza utrzymanego w stylu minimalistycznym jest odpowiedni dobór barw wykorzystanych w aranżacji ścian.

Najczęściej duże powierzchnie sufitów i ścian bocznych dają możliwość uzyskania efektu przestronności po przez wykorzystanie jasnych barw.

Takowe kolory powodują wrażenie ciągłej czystości a także dużego doświetlenia pomieszczenia.

Powodują, że odbijane światło przedostające się z zewnątrz budynku dociera w najodleglejsze zakamarki, jednocześnie optycznie powiększając całą powierzchnię.

Jednakże minimalizm nie jest nudny, a żeby takowym się nie stał dobierany jest do jasnej barwy wykorzystywanej na większości dużych powierzchni, jako kontrast, kolor bardzo intensywny, nadający swoisty charakter i powodujący przełamanie odcienia podstawowego.

Obojętnie czy będzie to skontrastowanie koloru ściany z barwą mebli lub dodatków czy też wybarwienie określonego odcinka powierzchni ściennej na inny wysycony kolor, powoduje uzyskanie efektu bardzo nowoczesnego i jednocześnie interesującego.