Jak wypracować swój własny styl?

www.wojciecholejniczak.pl

Własny styl ubierania nie musi wcale być ekstrawagancki czy odważny. Podstawą jego określenia jest zdefiniowanie upodobań. Niekiedy nie jest to proste, zwłaszcza jeśli w światowych trendach mody propaguje się zupełnie inny styl. Jednakże wiernie odwzorowując światowe trendy efekt może być zupełnie odwrotny. Zwłaszcza jeśli nie czujemy się komfortowo w proponowanych zestawieniach. Każdy styl może być dobry pod warunkiem, że jest zgodny z naszymi preferencjami.

Jeśli czujemy się dobrze w odzieży sportowej, nie warto usilnie dążyć do tego, żeby zakładać garsonki czy szpilki. Często zdarza się, że wypracowanie własnego stylu wymaga pewnego eksperymentowania. W szczególności dotyczy to młodych osób. Jednakże problem ten mają również dorośli, a zwłaszcza ci, którzy chcą zmienić swój wizerunek. Własny styl definiowany jest nie tylko przez odzież, ale również przez fryzurę, a nawet hobby. Ważne, żeby całość była w pełni spójna i harmonijna.

Dopiero wówczas możemy mówić o własnym stylu.