Jak wybrać bazę?

Znaczna część kobiet, które na co dzień robią makijaż, obchodzą się bez użycia bazy. Często nie zdają sobie sprawy z tego, o ile jej zastosowanie mogłoby wydłużyć żywotność makijażu. Jeśli jednak zdecydujesz się sięgnąć po bazę, dobrze jest zorientować się, jaką wybrać, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby twojej cery.

Warto wiedzieć, że wśród baz możemy wyróżnić te bezbarwne, rozświetlające i matowe. Pierwsze z nich utrwalają makijaż i wygładzają skórę, nie ingerując jednak zbyt znacznie w jej wygląd. Rozświetlające są przeznaczone dla osób o suchej, pozbawionej blasku cerze.

Z kolei matowe powinny stosować panie, które zmagają się ze zbyt tłustą cerą i chcą zapobiegać błyszczeniu. Dobrze jest pamiętać, że bazę należy nakładać z umiarem. Nałożenie zbyt grubej warstwy nada naszej twarzy efekt maski.

Zastanawiasz się jaka sukienka na wesele będzie odpowiednia? Sprawdź u nas! Zobacz nasz asortyment femipleasure moy męskie oraz damskiej

Zamiast czarującego efektu uzyskamy przerysowany, sztuczny wygląd. Ciekawy kosmetyk stanowią też bazy kolorowe. Mają za zadanie poprawiać koloryt skóry, szczególnie w przypadku osób, które mają problemy z przebarwieniami na twarzy.

Używają ich jednak również osoby, które nie mają zbyt znacznych problemów skórnych, jednak lubią poeksperymentować ze swoją karnacją.