Jak łączyć ze sobą kolory?

Jednym z najczęstszych błędów modowych jest niewłaściwe łączenie kolorów. Można przez to popsuć cały efekt. Wbrew pozorom jest to trudna sztuka, jednak każdy może się jej nauczyć. Trzeba bowiem pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Do kolorów uniwersalnych zaliczana jest biel, czerń oraz szary. Te kolory pasują do wszystkich. Nie należy jednak zestawiać ze sobą czerni, granatowego czy ciemnego szarego. W ten sposób będziemy wyglądać zbyt ponuro.

Kolory można ze sobą łączyć na zasadzie przeciwieństw. Na przykład beż dobrze będzie prezentował się z niebieskim, a nawet pomarańczowym. Z kolei granatowy można połączyć z kolorem różowym bądź czerwonym. Część osób popełnia ten błąd, że ubiera się w sposób monochromatyczny.

Oznacza to, że każda część garderoby jest w tym samym kolorze, ale np. w różnych odcieniach. W takim przypadku warto zdecydować się na różne faktury, jak np. łączenie satyny z bawełną.

Można także zadbać o wyraziste dodatki w postaci kolorowej apaszki czy biżuterii.