Fascynacja plastikiem

Plastik z pewnością można uznać za jedną z bardzo wartościowych i powszechnie wykorzystywanych zdobyczy dziewiętnastego wieku. Dzisiaj nazwa tego tworzywa sztucznego jest potocznie wykorzystywana do opisania kobiet, których wygląd dosyć znacznie odbiega od powszechnie cenionej naturalności.

pas do pończoch poznań http://www.dkaren.com.pl/pl/p/944/pas-do-pończoch-11 DKaren Poznań

Warto jednak wiedzieć, że istniały czasy, w których elementy wykonane z plastiku uznawano za wyjątkowo piękne. Tak właśnie było w latach osiemdziesiątych.

Plastik był tworzywem, z którego przygotowywano rozmaite dodatki, mające znacząco upiększać kobiece stroje. Jako dodatek do wielu ubiorów z upodobaniem wkładano szerokie, różnokolorowe bransolety.

Często na ręce znajdowało się ich więcej niż jedna. Podobny styl ceniono sobie w odniesieniu do kolczyków.

Patrząc z perspektywy współczesnej mody, mogłoby się wydawać, że tego typu dodatki powinny być zestawiane ze stonowanymi ubraniami. Gdyby taka zasada królowała w latach osiemdziesiątych, prawdopodobnie ich styl nie byłby uznawany za tak niesamowicie kiczowaty.

Tymczasem plastikowa biżuteria w dużej mierze stanowiła dodatek do strojów o jaskrawych barwach lub pokrytych zwierzęcymi motywami.