Efektywne zmywanie naczyń

Wszystkie panie domu (i panowie też) muszą opanować prostą, acz konieczną czynność kuchenną jaką jest zmywanie naczyń. Zmywać powinniśmy codziennie, bo ewentualne przestoje mogą skutkować rosnącą stertą brudnych talerzy, sztućców i garnków, które z czasem coraz trudniej będzie doczyścić.

Najmniej problemu mają posiadacze zmywarek – wystarczy, że załadują wszystko do środka, włączą urządzenie i cała praca robi się sama. Wydaje się jednak, iż większość z nas zmywarki jednak nie posiada, więc w grę wchodzą jedynie tradycyjne sposoby.

Zlewozmywak, kran z ciepłą wodą, gąbka w dłoń i działamy! Podstawą udanego mycia naczyń jest dobry płyn. Wybór jest ogromny, a producenci prześcigają się w pomysłach.

Swoje propozycje przedstawiają zarówno duże koncerny chemii gospodarczej, jak i mniejsi producenci. Generalnie doświadczone panie domu stwierdzają po jakimś czasie, że różnica pomiędzy droższymi i tańszymi płynami jest niewielka lub żadna.

Skutkuje to kupowaniem tańszego odpowiednika, który nie ustępuje konkurencji jakością działania ani wydajnością. Osoby, którym zależy na zadbanych dłoniach powinny wybierać balsamy do mycia naczyń, które zawierają ekstrakty z rumianku, aloesu oraz substancje nawilżające.

Drugie niezbędne akcesorium w trakcie zmywania to oczywiście gąbka. Tu nie ma żadnej filozofii – kupimy ją bez problemu w każdym sklepie drogeryjnym lub w dyskoncie.

Lepiej nabyć większą, ponieważ ma szerszą powierzchnię czyszczącą, co ułatwi nam zadanie. Poważniejsze zabrudzenia należy szorować twardą częścią gąbki i pamiętać o ciepłej wodzie.