Dodatki odzieżowe, które odejmują nadmierne kilogramy – triki i porady

Ustalanie stylizacji jest nieodłączną, codzienną czynnością, którą wykonują kobiety i mężczyźni. Ze względu na to, że pierwsza grupa bardziej przejmuje się swoim wyglądem i ostatecznym efektem ubioru – w dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na niej. Kobiety z reguły dbają o to, aby wyglądać idealnie, a przynajmniej większość do tego dąży. Wiadomo jednak, że jesteśmy tylko ludźmi i trudno być nienagannym i nie mieć żadnych wad. Jest to całkiem naturalne i naturalne jest też to, że płeć piękna szuka sposobów na upiększenie. Dzisiejszy świat oferuje nam naprawdę wiele rozwiązań, niektóre z nich są bardziej radykalne, a inne niedrogie, bezinwazyjne i skuteczne. Na pierwszą myśl przychodzą wcześniej wspomniane stylizacje. W rzeczywistości za pomocą kilku nieskomplikowanych trików można zdziałać cuda.

Jak to zrobić? Na to pytanie odpowiemy za pomocą wypunktowanych pomysłów:

  • Szpilki to atrybut każdej kobiety. Są świetnym sposobem na to, by wydłużyć i wyszczuplić optycznie sylwetkę. W tym zadaniu sprawdzą się szczególnie modele o nieco wydłużonym czubku, który dodatkowo wysmukla nogę i stopę. Sposobem na dobranie koloru jest zwrócenie uwagi na spodnie czy sukienkę. Szpilki powinny być w kolorze podobnym, aby zachować spójność. Dobrym rozwiązaniem są także szpilki w kolorze nude i beżu. Te jednak dobrze jest dobierać pod kolor karnacji, by wypadły jak najbardziej naturalnie. Jeśli chodzi o ich wysokość – nie warto przesadzać.

    Wybiera się takie, w których chodzi się po prostu swobodnie. Nie zalecamy piętnastocentymetrowych szpilek, bo nikt nie odnajdzie w nich nawet minimalnej wygody;

  • Torebki o efektywnych kształtach i wyróżniających się kolorach mogą sprytnie odwrócić uwagę od wad. Nadmierna fałdka, czy niezadowalające uda? Idź na dział dodatków i akcesoriów. Im bardziej szalona torebka, tym lepiej! Nie ograniczaj się. Tylko pamiętaj, żeby nie przesadzić z kolorami całej stylizacji. Świetnym sposobem wyboru torebki będzie jej dobór pod buty;
  • Dobrze dobrana biżuteria może odjąć kilka kilogramów w okolicy samej twarzy. Jeśli borykamy się z dużymi policzkami i chcemy odwrócić od nich uwagę…sięgnijmy chociażby po duże, zdobione kolczyki. Dobrze, gdy będą pasować nam do całej stylizacji.

    Może to być nawet naszyjnik lub chusta na głowę;

  • Szal to rozwiązanie dla pań, które wstydzą się swojej szyi i ramion. Nawet delikatny, wolno puszczony z lekkiego materiału może zdziałać optyczne cuda. Zakrywając mankamenty, możemy poczuć się lepiej i bardziej komfortowo;
  • Kobietom o zaokrąglonych kształtach odradza się sięganie po małe akcesoria. Dlatego z uroków małych torebek cieszą się raczej drobne sylwetki kobiet. Jeśli jednak jesteśmy miłośniczkami niewielkich cudów – skuśmy się na kolory lub wzory odwracające uwagę od mankamentów;
  • Jeśli chodzi o sam dobór kolorów do stylizacji, które redukują z oka kilka kilogramów – jest ich kilka. Z pewnością czerń stoi przed szeregiem i posiada ona chyba najwięcej zalet. Sylwetki o nieperfekcyjnych kształtach raczej nie prezentują się dobrze w jasnych barwach. Jeśli wzory – to duże, a jeśli o wzorach mowa – najlepiej sprawdzają się podłużne, szerokie pasy.

.