Do czego przyda się masło shea?

Każda bryłka masła shea skrywa w sobie wiele niezwykłych możliwości. Ogrzane w dłoniach, zmienia się w oleistą substancję, gotową do zastosowania. Sekret tego niezwykłego kosmetyku tkwi w tym, że można go używać na rozmaite sposoby. Najważniejszą cechą masła shea są jego właściwości nawilżające i regenerujące.

Doskonale nadaje się zarówno do odżywiania skóry, jak i włosów. Dzięki wysokiej zawartości witamin A i E, pomaga redukować powstające na twarzy zmarszczki i bruzdy. Chroni też przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych, dlatego można używać go jako naturalny filtr UV. Działa również antybakteryjnie i przeciwzapalnie, dzięki czemu świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem.

Masło shea jest skuteczne nawet na rozstępy i worki pod oczami. Silne właściwości natłuszczające kosmetyku dobrze nawilżą spierzchnięte, popękane usta – zwłaszcza w zimie. Jedną z jego największych zalet jest jednak niezwykle delikatne działanie, które sprawia, że bez obawy mogą używać go również alergicy. Masło shea skutecznie łagodzi odparzenia po pieluszkach u dzieci oraz nadaje się do pielęgnacji ich wrażliwej skóry.