Czym jechać na wakacje?

www.upksbula.pl

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jaki środek transportu wybrać na wakacyjne wojaże to oczywiście zawsze przychodzi nam pierwszy na myśl samochód. Gdy jedziemy samochodem to jesteśmy niezależni.

Możemy wyruszyć kiedy chcemy i zatrzymać się kiedy chcemy, a także w każdym momencie możemy zmienić trasę lub zawrócić. Gdy wybierzemy środek transportu publicznego nie jesteśmy już w tak komfortowej sytuacji.

Jednakże gdy przemierzamy polskie drogi, jazda samochodem okazuje się niezwykle uciążliwa pod pewnymi względami. Przede wszystkim przez korki, które tworzą na drogach pojazdy różnego typu.

Inne samochody, tiry, samochody dostawcze, a często nawet traktory i ciągniki sprawiają, że stoimy nawet kilka godzin, gdy chcemy dojechać do miejsca przeznaczenia. Kierowca musi także oczywiście uważać na pieszych i rowerzystów.

Dlatego, gdy wybierzemy transport publiczny, a przede wszystkim samolot lub pociąg w ogóle nie musimy się takimi sprawami przejmować. Siadamy sobie wygodnie w fotelu, otwieramy książkę, podziwiamy widok z okna i za kilka godzin jesteśmy już na wakacjach.