Czy makijaż permanentny zmienia się wraz z upływem czasu?

www.chodziez.net.pl

Makijaż permanentny jest pewnego rodzaju tatuażem wykonywanym na naszej twarzy. Dlatego też jak tatuaż po pewnym czasie ulega zmianom, które mogą być mniej lub bardziej widoczne. Pierwsze zmiany przede wszystkim dotyczą rozjaśnienia się kolorów. Mowa tutaj zarówno o wypełnieniu brwi, kreski na linii rzęs czy ustach. Pigment wstrzyknięty w skórę wraz z upływem lat staje się coraz mniej widoczny co jest naturalną rzeczą. Większy problem pojawia się jeżeli makijaż był wykonany nieprawidłowo i pigment nałożono nierównomiernie.

https://montibello.pl/ Jeśli masz nienaganną figurę to suknia ślubna z gorsetem będzie pasować idealnie

Wówczas kolor także będzie schodził w nierówny sposób co będzie wyglądało nieestetycznie. Kolor może nie tylko blaknąć, ale także zmieniać swój odcień. Często zdarza się, że po kilku latach na skórze zaobserwować można prześwity w barwach takich jak niebieski, żółty czy pomarańczowy. Wiąże się to z zanikaniem pigmentu, z którego wytrącają się jego dodatkowe barwy, np. chłodne jak niebieski. Jeżeli taki odcień widać na skórze to wówczas warto jest makijaż odświeżyć.