Blizny potrądzikowe – jak z nimi walczyć?

Trądzik to przykra dolegliwość, z którą mierzy się nie tylko młodzież w wieku dojrzewania, ale często również osoby dorosłe. Specyficzną odmianą tego schorzenia jest trądzik, pozostawiający po sobie tak zwane blizny zanikowe. Takie zmiany skórne mają postać małych dołeczków, które rozsiane na policzkach, tworzą nieestetyczny efekt. W jaki sposób można przeciwdziałać powstawaniu niechcianych zmian potrądzikowych? Blizny zanikowe pojawiają się gdy podczas gojenia się rany, organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości włókien tkanki łącznej.

Wszystkim kobietom polecamy ciepłe garsonki na zimę w promocyjnej cenie https://www.kuzniasrebra.pl/pierscionki/feather/

Często jest to uzależnione od indywidualnych skłonności osobniczych lub genetycznych. Blizny można leczyć kremami i maściami dostępnymi w aptekach oraz dbać o dietę bogatą w witaminy A, E, B5, które wpływają na prawidłowy stan skóry. Dermatolodzy polecają również zabiegi w salonach medycyny estetycznej, takie jak laseroterapia oraz mikrodermabrazja. Na łagodne odmiany blizn zanikowych, mogą wystarczyć już nawet cztery zabiegi kosmetyczne.